W dniu 22 listopada 2017 r. we współpracy z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Hadze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz kolejny zaprezentowało wystawę plenerową „Wielcy Nieobecni” poświęconą polskim stratom wojennym z dziedziny sztuk pięknych.11 plansz tematycznych w języku holenderskim zostało zaprezentowanych na terenie Ambasady RP w Hadze, gdzie eksponowane będą do końca bieżącego roku.

Swoją premierę wystawa plenerowa „Wielcy Nieobecni” miała jesienią 2015 roku, kiedy to została udostępniona zwiedzającym na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tegoroczne otwarcie wystawy związane było z wieczorem autorskim p. Marty Grzywacz, który odbył się 24 listopada 2014 r. w siedzibie Ambasady RP w Hadze. Spotkanie związane było
z promocją książki "Obrońca skarbów. Karol Estreicher w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki" poświęconej postaci wielce zasłużonej dla rewindykacji utraconych przez Polskę
w czasie II wojny światowej dóbr kultury.

W panelu dyskusyjnym dotyczącym również polskich starań na rzecz odzyskiwania zagrabionych dzieł sztuki udział wzięły także Elżbieta Rogowska z Wydziału ds. Strat Wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Małgorzata Quinkenstein z Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.

Running sneakers | Releases Nike Shoes